+420 776 11 11 55 info@kotelny.com

Benekov B20

Automatický kotel na uhlí 4. třídy v ČR o výkonu 19kW
  • Automatický kotel BENEKOV B 20 na tuhá paliva (uhlí, dřevěné pelety) lze použít pro vytápění rodinných domů, kancelářských budov a jiných objektů jejichž náročnost na tepelný výkon nepřesahuje 19 kW.
Jmenovitý výkon19 kW
Hmotnost335 kg
Obsah zásobníku paliva280 l
Účinnost< 94 %
Třída kotle dle normy ČSN EN 303-54
Příkon33 W
  • snadná obsluha (v průměru Vám zabere cca 10 minut denně)
  • bezobslužný provoz až po dobu 3 – 5 dnů (zásobník paliva má dostatečnou kapacitu)
  • v případě zájmu můžeme dodat modul pro řízení kotle přes internet
  • maximální výkon je 19 kW
  • účinnost dosahuje až 94 %
  • díky dosažení Ekodesignu patří k nejlepším kotlům na českém trhu
  • prodloužená záruka 5 let

Kotel je třeba obsluhovat v průměru 10 minut denně. Zásobník paliva umožňuje bezobslužný provoz obvykle po dobu 5 až 7 dní.

Popel je nutno vynášet jednou za 4 až 7 dní v případě spalování uhlí a jednou za cca 3 až 5 týdnů v případě spalování dřevních pelet. Intenzita vynášení popele je závislá na kvalitě používaného paliva a seřízení kotle.

Stejně jako u dalších našich výrobků, bezpečný provoz kotle zajišťuje havarijní termostat, sloužící k ochraně otopného systému proti přehřátí. Motor šnekového podávacího zařízen je proti přetížení vybaven termo-pojistkou. Tavná tepelná pojistka zabezpečuje kotel proti prohoření paliva do zásobníku paliva při výpadku elektrického proudu na delší dobu.
Kotel lze řídit pomocí pokojového termostatu EcoSTER BN. V případě zájmu lze dodat tento pokojový termostat ve verzi s dotykovým displejem (EcoSTER BN TOUCH).
Na přání lze ke kotli zakoupit modul pro odvládání kotle přes Internet (ecoNET BN).

Pro úsporný provoz kotle a optimální využití funkcí řídící jednotky je kotel nutno instalovat podle schéma číslo 16 uvedené v Technickém podkladu k instalacím kotlů Benekov. Pokud není kotel instalován podle uvedeného schématu, nelze uznat záruku.

Pro uznání záruky musí být kotel zakoupen u autorizovaného prodejce, nainstalován firmou s platným certifikátem montážní firmy a uveden do provozu firmou s platným certifikátem servisní firmy.